Äideille suunnattu virkistysviikonloppu Saunaniemessä lokakuussa
Suonenjoen ja Rautalammin seurakunnat järjestävät äideille suunnatun Hengähdyshetki-virkistysviikonlopun Saunaniemessä 23.–24. lokakuuta.
Julkaistu 27.8.2026 klo 05.36

Tapahtuma alkaa perjantaina 23. lokakuuta kello 17.00 ja päättyy lauantaina 24. lokakuuta kello 14.00. Viikonlopun ohjelma on suunniteltu tarjoamaan äideille lepoa ja omaa aikaa arjen keskellä.
Saunaniemessä järjestettävään viikonloppuun kuuluu yhteistä rentouttavaa tekemistä, saunomista sekä hyvää ruokaa. Jokaiselle osallistujalle on varattu oma huone majoittumista varten. Seurakuntien ilmoituksen mukaan viikonlopun osallistumismaksu on 15 euroa.
Viikonloppuun on ennakkoilmoittautuminen, joka päättyy 18. lokakuuta. Ilmoittautuminen tapahtuu tekstiviestitse. Järjestelyistä vastaavat Suonenjoen ja Rautalammin seurakunnat yhteistyössä.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Suonenjoki – tapahtumat.
Lähde: Suonenjoki – tapahtumat
Lue myös
- Kulttuurikeskiviikko tarjoaa taidetta ja päiväkahvit Kellarikalleriassa · 22.10.2026
- Kellarikalleriassa kokoonnutaan taiteen ja päiväkahvien äärelle Suonenjoella · 22.10.2026
- Hengellisen musiikin ilta rauhoittaa pyhäinpäivän viettoon · 22.10.2026
- Taiteilija Jaana Potter esittelee veistotyötään Suonenjoella · 19.10.2026
- Taidetta ja tarvikkeita myynnissä Suonenjoen Kellarikalleriassa marraskuussa · 19.10.2026
- MLL:n perhekahvila tarjoaa kohtaamispaikan lapsiperheille Suonenjoella · 19.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Äitien virkistys viikonloppu · Suonenjoki – tapahtumat