Askolan järjestötoimijat kokoontuvat yhteiseen iltaan syyskuussa
Askolalaiset järjestötoimijat on kutsuttu yhteiseen järjestöiltaan 8. syyskuuta keskustelemaan ajankohtaisista asioista ja suunnittelemaan tulevaa.
Julkaistu 20.8.2026 klo 05.01

Askolassa järjestetään paikallisille järjestötoimijoille suunnattu ilta, jonka tarkoituksena on tarjota rento ja avoin kohtaamispaikka. Tilaisuudessa on tavoitteena jakaa tietoa, kuulla muiden kuulumisia ja vaikuttaa paikalliseen toimintaan.
Ohjelmassa on tiedotusta ajankohtaisista aiheista, kuten HOP IN -harrastuskalenterista. Lisäksi osallistujat pääsevät ideoimaan ja suunnittelemaan yhteistä toimintaa sekä kertomaan omien järjestöjensä tulevista tapahtumista.
Järjestöilta pidetään 8. syyskuuta. Tapahtuman tarkempaa kellonaikaa tai kokoontumispaikkaa ei ole määritelty tilaisuudesta kertovassa tiedotteessa.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Askola – tapahtumat.
Lähde: Askola – tapahtumat
Lue myös
- Harrastusmahdollisuudet esittäytyvät Askolan koulukeskuksella torstaina · 20.8.2026
- Ikäihmisten Tupatuki kokoontuu Lea-kodilla Askolassa · 20.8.2026
- Sukupolvien kohtaamispaikka Mummun ja vaarin tupa kokoontuu Askolassa · 20.8.2026
- Monninkylän maauimalassa vietetään kynttiläuinti-iltaa elokuussa · 20.8.2026
- Särkijärven koululla vietetään koko perheen Syyskarkeloita syyskuussa · 20.8.2026
- Askolassa järjestetään syyskuussa ikäihmisten virkistyspäivä · 20.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.8.9. Järjestöilta · Askola – tapahtumat