Charles Dickensin Saiturin joulu nähdään Karkkilan vanhassa pankkisalissa
Teatteri Perä tuo Charles Dickensin klassikkotarinan Saiturin joulu Karkkilan keskustaan marras-joulukuussa 2026.
Julkaistu 24.9.2026 klo 05.13

Esitykset järjestetään Karkkilan keskustassa sijaitsevassa vanhassa pankkisalissa, osoitteessa Turuntie 2–4. Virpi Lepistön ohjaama näytelmä kertoo sydämettömästä liikemies Scroogesta, jonka elämä muuttuu jouluyön tapahtumien myötä.
Lavalla nähdään useita näyttelijöitä, muun muassa Anu Pirja Frosterus, Tuija Hyvärinen ja Tommi Kuutsa. Esityksen suositusikäraja on 10 vuotta.
Pääsymaksu esitykseen on 20 euroa, ja alennusryhmille, kuten eläkeläisille ja opiskelijoille, hinta on 15 euroa. Tapahtumassa on käytössä myös Kaikukortti.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Karkkila – tapahtumat.
Lähde: Karkkila – tapahtumat
Lue myös
- Karkkilassa vietetään vanhustenviikkoa lokakuussa – ohjelmassa liikuntaa, opastusta ja yhteisöllisyyttä · 24.9.2026
- Karkkilassa vietetään vanhustenviikkoa lokakuussa monipuolisella ohjelmalla · 24.9.2026
- Karkkilassa vietetään vanhustenviikkoa lokakuun alussa – ohjelmassa liikuntaa, opastusta ja kohtaamisia · 24.9.2026
- Karkkilan kirjaston edustalle avataan heijastinpuu lokakuun alussa · 24.9.2026
- Saiturin joulu nähdään Karkkilan vanhassa pankkisalissa loppuvuodesta 2026 · 24.9.2026
- Saiturin joulu nähdään Karkkilan vanhassa pankkisalissa loppuvuodesta · 24.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Saiturin joulu · Karkkila – tapahtumat