Hyvän mielen tanssit kutsuvat palvelutalojen asukkaita ja omaishoitajia Heinolassa
Heinolan Tanssikerho ja kaupungin tapahtumayksikkö järjestävät maksuttoman tanssitapahtuman, joka on suunnattu erityisesti palvelutalojen asukkaille, heidän saattajilleen sekä omaishoitajille läheisineen.
Julkaistu 21.9.2026 klo 05.04

Tapahtuman musiikista vastaa Jan von Bagh. Tilaisuus tarjoaa osallistujille mahdollisuuden sosiaaliseen kanssakäymiseen ja tanssiin elävän musiikin tahdissa. Paikan päällä on myös mahdollisuus nauttia kahvia omakustanteisesti.
Järjestelyistä vastaavat yhteistyössä Heinolan kaupungin tapahtumayksikkö ja paikallinen tanssikerho. Osallistuminen edellyttää ennakkoilmoittautumista sähköpostitse.
Tapahtuman tarkempaa päivämäärää, kellonaikaa tai tarkkaa pitopaikkaa ei ole mainittu julkaistussa tiedotteessa.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Heinola – tapahtumat.
Lähde: Heinola – tapahtumat
Lue myös
- Juustopolku kutsuu retkeilijöitä Heinolan ja Vuolenkosken välisille reiteille · 21.9.2026
- Lusin vuoden 1918 taistelut puhuttavat iltakahveilla Heinolassa · 21.9.2026
- Elokuvamusiikin klassikoita sellolla WPK-talolla lokakuussa · 21.9.2026
- Katuruokatapahtuma ja tivoli saapuvat Heinolan Maaherranpuistoon · 21.9.2026
- Vanhusten viikon pääjuhlaa vietetään lokakuussa WPK-talolla · 21.9.2026
- Heinolan 250-vuotisjuhlaa juhlistetaan lukumaratonilla WPK-talolla · 17.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Hyvän mielen tanssit · Heinola – tapahtumat