📍 YlöjärviAI-koostettu · gemini-3-flash-preview
Jarmo Makkosen muotokuvia esillä pääkirjasto Leijassa
Ylöjärven pääkirjasto Leijassa on esillä Jarmo Makkosen muotokuvapiirustuksia esittelevä näyttely, joka jatkuu 18. syyskuuta 2026 saakka.
Julkaistu 31.8.2026 klo 05.29

Näyttely kantaa nimeä Tunnistatko heidät?, ja se koostuu Makkosen tekemistä pastelli- ja hiilipiirustuksista. Teokset ovat nähtävillä kirjaston näyttelytilassa.
Näyttelyyn voi tutustua kirjaston aukioloaikoina. Leija on avoinna maanantaisin ja tiistaisin kello 9–20, keskiviikosta perjantaihin kello 9–19 sekä viikonloppuisin lauantaisin kello 10–15 ja sunnuntaisin kello 11–15.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Ylöjärvi – tapahtumat.
Lähde: Ylöjärvi – tapahtumat
Lue myös
- Kyrösjärvellä havaittu erittäin runsaasti sinilevää – muilla Ylöjärven havaintopaikoilla tilanne rauhallinen · 31.8.2026
- Kuluttajaliitto opastaa nettihuijausten tunnistamisessa pääkirjasto Leijassa · 31.8.2026
- Maksuton lapsiparkki aloittaa Ylöjärven urheilutalolla – helpotusta vanhempien liikuntahetkiin · 31.8.2026
- Ylöjärven urheilutalolla alkaa maksuton lapsiparkki syyskuussa · 31.8.2026
- Ylöjärven urheilutalolla alkaa maksuton lapsiparkki syyskuussa · 31.8.2026
- Maksuton lapsiparkki aloittaa Ylöjärven urheilutalolla – helpotusta vanhempien omaan liikuntahetkeen · 31.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Jarmo Makkosen muotokuvapiirustuksia esillä Leijassa 18.9. saakka · Ylöjärvi – tapahtumat