Keiteleen eläkejärjestöt avaavat laidunkauden yhteisellä ulkoilutapahtumalla
Keiteleen eläkejärjestöt järjestävät yhteisen Laidunkauden avajaiset -tapahtuman, jossa on luvassa ohjelmaa ja tarjoilua. Tapahtumapaikkana toimii sateen sattuessa Keitele-talo.
Julkaistu 5.6.2026 klo 07.32

Keiteleen eläkejärjestöt kutsuvat paikallisia viettämään yhteistä Laidunkauden avajaistapahtumaa. Ulkoilmassa järjestettävässä tilaisuudessa on tarjolla nokipannukahvit sekä Helluntaiseurakunnan tarjoamaa keittoa.
Osallistujille on luvassa myös leikkimielistä ohjelmaa pienten kisailujen muodossa. Mikäli sää yllättää sateisena, tapahtuma siirretään sisätiloihin Keitele-talolle.
Tiedot tapahtumasta on julkaistu Keiteleen kunnan tapahtumakalenterissa. Tapahtuman tarkkaa päivämäärää, kellonaikaa tai ulkoilmatapahtuman tarkkaa ensisijaista sijaintia ei ole ilmoitettu kunnan tiedotteessa.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Keitele – tapahtumat.
Lähde: Keitele – tapahtumat
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Eläkejärjestöjen yhteinen Laidunkauden avajaiset · Keitele – tapahtumat