Kemin keramiikkastudiolle avautuu loppuvuodeksi pop up -lahjakauppa
Studio ILOA Savesta järjestää Kemissä käsintehtyjen tuotteiden pop up -myyntitapahtuman, joka on avoinna marraskuun alusta jouluviikolle saakka.
Julkaistu 24.9.2026 klo 05.16

Kemin keramiikkastudiolla järjestetään ensimmäistä kertaa Pop Up Lahjakauppa, jossa on tarjolla studion omien yrittäjien valmistamaa keramiikkaa sekä muita käsitöitä eri puolilta Suomea. Tapahtuma keskittyy lahjaksi soveltuviin uniikkeihin tuotteisiin.
Myymälä sijaitsee Studio ILOA Savesta -tiloissa ja se palvelee asiakkaita 5.11.–20.12.2026 välisenä aikana. Kauppa on avoinna loppuviikkoisin torstaista sunnuntaihin.
Arkisin torstaisin ja perjantaisin ovet ovat avoinna kello 15–20. Viikonloppuisin eli lauantaisin ja sunnuntaisin ostoksille pääsee kello 10–16 välisenä aikana.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Kemi – tapahtumat.
Lähde: Kemi – tapahtumat
Lue myös
- Avoimen keramiikkapajan Kaamoskarkelot 2026 tarjoavat itsenäistä työskentelyaikaa · 24.9.2026
- Kari Koistinen esiintyy Cafe Hertassa Kemin Taiteiden yössä · 24.9.2026
- Ryhmäenergiahoito tarjoaa rentoutumishetken Kemissä lokakuussa 2026 · 24.9.2026
- Tatti-uintikilpailut sulkevat Kemin uimahallin yleisöltä lauantaina · 24.9.2026
- Erityislapsiperheiden vertaistapaaminen Kemin uimahallilla lokakuussa · 24.9.2026
- Heli & The Niceboys esiintyy Taiteiden yössä Cafe Bar Ankkurissa · 24.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Keramiikan Pop up Lahjakauppa · Kemi – tapahtumat