Locationews

Locationews.

Paikka merkitsee · Where Matters

📍 KemiAI-koostettu · gemini-3-flash-preview

Kemin Kulttuurikeskuksessa järjestetään epilepsiayhdistyksen Kaverikahviloita

Lapin alueen epilepsiayhdistys järjestää vertaistuellisia Kaverikahviloita Kemin Kulttuurikeskuksessa kerran kuukaudessa keskiviikkoisin.

Julkaistu 20.8.2026 klo 05.33

Kuvituskuva: Kemi
Kuvituskuva: Kemi Kuva: kallerna · CC BY-SA · Wikimedia Commons

Kaverikahvila on suunnattu epilepsiaa sairastaville ja heidän läheisilleen. Tapaamiset tarjoavat mahdollisuuden kohdata muita samassa elämäntilanteessa olevia rennossa ympäristössä. Paikalla on aina mukana ohjaaja, ja yhdistys tarjoaa osallistujille kahvin ja pullan.

Kokoontumiset järjestetään Kemin Kulttuurikeskuksen kahvilassa kello 14.00–16.00. Vuoden 2026 tapaamispäivät ovat 19. elokuuta, 9. syyskuuta, 7. lokakuuta, 4. marraskuuta ja 2. joulukuuta.

Epilepsiayhdistyksen mukaan tilaisuuksiin on helppo tulla mukaan. Lisätietoja toiminnasta saa Lapin alueen epilepsiayhdistykseltä sähköpostitse tai puhelimitse.

Asiasta uutisoi ensimmäisenä Kemi – tapahtumat.

Lähde: Kemi – tapahtumat

Jaa:XFacebookWhatsAppLinkedIn

Lue myös

Keskustelu

Ladataan…

Lähteet

  1. 1.Epilepsiayhdistyksen Kaverikahvila · Kemi – tapahtumat