Koko kehon ulkotreenit tarjoavat monipuolista liikuntaa
Nakkilassa järjestetään kaikille sopiva koko kehon treenitunti ulkoilmassa. Sateen sattuessa harjoitukset siirtyvät juoksusuoralle.
Julkaistu 20.8.2026 klo 06.06

Treenitunnilla vahvistetaan kehoa monipuolisesti erilaisia välineitä hyödyntäen. Ohjaaja vaihtuu eri kerroilla, mikä tuo vaihtelua harjoitteluun.
Harjoitukset pidetään ulkona, mutta huonolla säällä treenipaikkana toimii juoksusuora. Osallistumismaksu on 5 euroa kerralta, ja kausimaksun suorittaneille hinta on 2 euroa. Maksu suoritetaan ohjaajalle ennen tunnin alkua joko käteisellä tai mobiilimaksulla.
Liikuntatunti on suunniteltu siten, että se sopii kuntotasosta riippumatta kaikille liikkujille.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Nakkila – tapahtumat.
Lähde: Nakkila – tapahtumat
Lue myös
- Tattaranjoen kunnostushanketta ja rahoitusta käsitellään Villilän kartanossa joulukuussa · 22.10.2026
- Nakkilassa järjestetään koulutus yhdistysten sääntöjen ja rekisteritietojen päivittämisestä · 19.10.2026
- Satu- ja tarinapäivät tuovat nukketeatteria ja kerrontaa Nakkilan Kujateatterille · 15.10.2026
- Nakkilan seniorit pelaavat bocciaa · 15.10.2026
- Nakkilan seniorit kokoontuvat boccian pariin · 15.10.2026
- Nakkilan seniorit kokoontuvat boccian pariin · 15.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Ulkotreeni · Nakkila – tapahtumat