Koko perheen luontokuvausretki suuntaa Rillankivelle
Keiteleellä järjestetään syksyinen luontokuvausretki, joka suuntautuu luonnonsuojelualueelle ja Rillankiven laavulle.
Julkaistu 15.10.2026 klo 05.10

Retki alkaa kokoontumisella 77-huoltamon pihasta kello 9.00. Osallistujat siirtyvät kohteeseen joko omilla autoillaan tai yhteiskyydeillä. Tapahtuma on suunnattu koko perheelle, ja se tarjoaa mahdollisuuden nauttia luonnosta ja valokuvaamisesta kävelyretken ohessa.
Reitin varrella sijaitsevalla Rillankiven laavulla on mahdollisuus makkaranpaistoon. Järjestelyistä kertovan ilmoituksen mukaan lisätietoja retkestä antaa Mikko Jauhiainen.
Luonnonsuojelualueen maastossa kulkeva retki tarjoaa osallistujille tilaisuuden kokea syksyinen luonto ja tallentaa sen näkymiä.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Keitele – tapahtumat.
Lähde: Keitele – tapahtumat
Lue myös
- Keiteleellä järjestetään turvallisuusilta varautumisesta ja digihuijauksista · 22.10.2026
- Keiteletalolla kokoonnutaan maanantaina Sirkan piiriin vaihtamaan kuulumisia · 22.10.2026
- Keiteleen liikuntahallilla alkaa maksuton toiminnallinen treeni torstaisin · 19.10.2026
- Senioreiden vahva arki -jumppa kokoontuu torstaisin Wanhalla Meijerillä · 19.10.2026
- Keiteleen kuntosalilla alkaa maksuton kiertoharjoittelu aikuisille ja nuorille · 19.10.2026
- Suomalaisten musiikkilegendojen suosikkikappaleita Keiteleen liikuntahallilla lokakuussa · 15.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Syksyinen luontokuvausretki · Keitele – tapahtumat