Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa
Kosken Tl kirjaston lukupiiri kokoontuu syksyn aikana neljä kertaa keskustelemaan valituista teoksista teekupin äärellä.
Julkaistu 24.8.2026 klo 05.16

Lukupiiri kokoontuu kirjaston yläkerrassa kerran kuussa torstaisin kello 18.00 alkaen. Syksyn ensimmäinen tapaaminen järjestetään 10. syyskuuta, ja seuraavat kerrat ovat 8. lokakuuta, 12. marraskuuta sekä 10. joulukuuta. Tapaamisten kesto on noin yksi tunti.
Jokaiselle kerralle on valittu etukäteen luettava kirja, josta keskustellaan rennossa ilmapiirissä. Osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista, ja mukaan voi liittyä missä vaiheessa kautta tahansa, vaikka ei pääsisi jokaiselle tapaamiskerralle.
Toiminta on avointa kaikille lukemisesta ja kirjallisuuskeskusteluista kiinnostuneille. Kosken Tl kunnan mukaan lukupiiri tarjoaa mahdollisuuden kokeilla uutta harrastusta matalalla kynnyksellä.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Koski Tl – tapahtumat.
Lähde: Koski Tl – tapahtumat
Lue myös
- Minttu Metsätonttu seikkailee Koskisalissa Itämeripäivän kunniaksi · 24.8.2026
- Kosken Tl kirjastolla valokuvataan kahvipaketeilla syyskuun alussa · 24.8.2026
- Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa · 24.8.2026
- Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa · 24.8.2026
- Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa · 24.8.2026
- Senioripäivä tuo musiikkia ja tarjoilua Kosken Tl palvelukeskuksen pihalle · 20.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Kosken kirjaston lukupiiri · Koski Tl – tapahtumat