Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa
Kosken Tl kirjastossa kokoonnutaan syksyn aikana kerran kuussa keskustelemaan kirjallisuudesta teekupin äärellä.
Julkaistu 24.8.2026 klo 05.16

Lukupiiri kokoontuu Kosken kirjaston yläkerrassa kerran kuukaudessa torstaisin kello 18.00 alkaen. Syksyn ensimmäinen tapaaminen on 10. syyskuuta, ja keskustelutilaisuudet kestävät noin tunnin.
Toiminta perustuu ennalta valitun kirjan lukemiseen, josta keskustellaan rennossa ilmapiirissä. Mukaan voi liittyä missä vaiheessa kautta tahansa, vaikka ei pääsisikään osallistumaan jokaiselle kerralle. Syksyn muut tapaamispäivät ovat 8. lokakuuta, 12. marraskuuta ja 10. joulukuuta.
Osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista. Kosken kunnan tiedotteen mukaan lukupiiri on avoin kaikille uutta harrastusta etsiville.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Koski Tl – tapahtumat.
Lähde: Koski Tl – tapahtumat
Lue myös
- Kylille-tapahtuma tuo kulttuuria ja liikettä syyskuuhun · 14.9.2026
- Digitaalinen asiointi tutuksi: Suomi.fi-valtuuksien etäkatsomo Kosken Pop-pankin auditoriossa · 14.9.2026
- Minttu Metsätonttu seikkailee Koskisalissa Itämeripäivän kunniaksi · 24.8.2026
- Kosken Tl kirjastolla valokuvataan kahvipaketeilla syyskuun alussa · 24.8.2026
- Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa · 24.8.2026
- Kosken kirjaston lukupiiri aloittaa syyskautensa syyskuussa · 24.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Kosken kirjaston lukupiiri · Koski Tl – tapahtumat