Kranniteatterin musiikkinäytelmä Hovinarri esitetään kesäkuussa 2026
Kranniteatteri tuo kesällä 2026 lavalle iloisen Hovinarri-musiikkiteatteriesityksen. Perjantaina 26. kesäkuuta 2026 nähtävässä esityksessä päästään nauttimaan monipuolisesta musiikista livenä soitettuna ja laulettuna.
Julkaistu 5.6.2026 klo 07.36

Esitys kertoo yhdessä asuvista siskoksista, Eevasta ja Jonnasta, joiden rauhallinen rivitaloelämä saa väriä naapureista ja pizzeriayrittäjä Korpusta.
Käsikirjoituksesta vastaa Kranniteatterin jäsen Anne Angeria, joka myös näyttelee pizzeriayrittäjä Korpun roolin. Muissa rooleissa nähdään Eveliina Halme, Jon Sebastian Säkkinen, Johanna Mattila ja Harry Wuite.
Esityksen kesto on noin kaksi tuntia sisältäen väliajan. Pääsymaksu tapahtumaan on 20 euroa, ja lipunmyynti alkaa ovelta tuntia ennen esityksen alkua. Maksutapoina käyvät käteinen ja pankkikortti.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Keminmaa – tapahtumat.
Lähde: Keminmaa – tapahtumat
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Kranniteatterin iloinen musiikkiteatteri Hovinarri 26.6.2026 · Keminmaa – tapahtumat