Laitilan pääkirjastossa järjestetään syksyn satutuokioita
Laitilan pääkirjasto kutsuu lapset mukaan syksyn satutuokioihin, jotka alkavat elokuun loppupuolella.
Julkaistu 7.9.2026 klo 05.12

Laitilan pääkirjastossa järjestetään kaikille avoimia satutuokioita syksyn 2026 aikana. Tuokiot alkavat aamulla kello 9.30, ja niiden kesto on noin 30 minuuttia.
Syksyn ensimmäinen satutuokio on ohjelmassa perjantaina 21. elokuuta. Tapahtumat jatkuvat kirjastolla säännöllisesti kahden viikon välein aina joulukuun puoliväliin saakka. Seuraavat kerrat elokuun jälkeen ovat 4. syyskuuta ja 18. syyskuuta.
Satutuokiot tarjoavat lapsille mahdollisuuden uppoutua tarinoiden maailmaan kirjaston tiloissa. Laitilan kaupungin tiedotteen mukaan tilaisuudet ovat avoimia kaikille kiinnostuneille.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Laitila – tapahtumat.
Lähde: Laitila – tapahtumat
Lue myös
- Kaivolan talviteatterissa nähdään uuden dekkarinäytelmän kantaesitys · 22.10.2026
- Musiikkikoulu Kaarton oppilaat esiintyvät Halloween-teemaisessa syyskonsertissa Walon talolla · 22.10.2026
- Laitilassa opastetaan monivuotisten hyötykasvien kasvatukseen Kulttuurihuone Walossa · 22.10.2026
- Laitilassa järjestetään kaikille avoin rupatteluilta iltapalan äärellä · 22.10.2026
- Kaikille avoin rupatteluilta kutsuu asukkaita iltapalan äärelle · 22.10.2026
- Kaikille avoin rupatteluilta kutsuu kohtaamaan iltapalan äärellä · 22.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Satutuokio kirjastossa · Laitila – tapahtumat