Locationews

Locationews.

Paikka merkitsee · Where Matters

📍 LuhankaAI-koostettu · gemini-3.5-flash

Luhangan Kylätalolla jumpataan pienvälineillä elokuussa

Luhangan Kylätalon salissa järjestetään kaikille avoin ja maksuton pienvälinejumppa maanantaina 17. elokuuta 2026. Tunnin mittainen liikuntahetki alkaa kello 12.30.

Julkaistu 7.6.2026 klo 07.05

Kuvituskuva
Kuvituskuva Kuva: Tiia Monto · CC BY-SA · Wikimedia Commons

Jumppa järjestetään osoitteessa Kotipellontie 1, Luhanka. Ryhmän ohjaajana toimii liikuntaneuvoja Anna Rossi. Tapahtuma on osa Luhangan kunnan tarjoamaa liikuntaneuvontaa, ja se sopii kaikille kiinnostuneille ilman aiempaa osaamista.

Liikuntaneuvonnan ohjatut ryhmät ovat heinäkuun tauolla, mutta toiminta jatkuu taas elokuussa maanantaisin. Elokuun jumppakerrat järjestetään 3.8., 10.8., 17.8., 24.8. ja 31.8. samassa paikassa ja samaan aikaan.

Osallistujilla on mahdollisuus kysyä lisätietoja suoraan kunnan liikuntaneuvojalta ja varmistaa ryhmän sopivuus itselleen ennen osallistumista.

Asiasta uutisoi ensimmäisenä Luhanka – tapahtumat.

Lähde: Luhanka – tapahtumat

Jaa:XFacebookWhatsAppLinkedIn

Keskustelu

Ladataan…

Lähteet

  1. 1.Jumppa pienvälineillä Kylätalolla · Luhanka – tapahtumat