Markku Aro ja Diesel esiintyvät marraskuun lopulla Hankasalmen Revontulessa
Iskelmäartisti Markku Aro nousee lavalle yhdessä Diesel-yhtyeen kanssa Hankasalmella lauantaina 28. marraskuuta.
Julkaistu 1.10.2026 klo 05.02

Viihdekeskus Revontuli isännöi pikkujoulukauden tanssi-iltaa, jossa pääesiintyjänä nähdään pitkän linjan artisti Markku Aro. Häntä säestää Diesel-tanssiyhtye. Tapahtuma tarjoaa mahdollisuuden perinteiseen lavatanssitunnelmaan Hankasalmella.
Illan ohjelmaan kuuluu tanssien lisäksi pikkujoulubuffet, joka on tarjolla kello 17.00–20.00 välisenä aikana. Tapahtuma on suunnattu erityisesti pikkujoulujen viettäjille ja iskelmämusiikin ystäville.
Sisäänpääsy tapahtumaan on maksullinen. Ennakkoon ostettuna lippu maksaa 20 euroa ja ovelta hankittuna 25 euroa. Saatavilla on myös erillinen pikkujoulupaketti, joka sisältää ruokailun ja pääsyn tansseihin.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Hankasalmi – tapahtumat.
Lähde: Hankasalmi – tapahtumat
Lue myös
- Hallan tuvalla vietetään perinteistä leipäpäivää kekrin hengessä · 22.10.2026
- Iskelmäorkesteri Taikakuu esiintyy Revontulen tanssi-illassa · 22.10.2026
- Iskelmätulokas Oskar Lehtinen ja Kajo-orkesteri esiintyvät Revontulessa · 22.10.2026
- DJ Oku Luukkainen tuo ysäritunnelman Hankasalmen Revontuleen · 22.10.2026
- Helku ry järjestää jamit Pannunkuiskauksessa · 22.10.2026
- Hankasalmella järjestetään seurakuntavaalipaneeli · 22.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Markku Aro & Diesel Revontulessa · Hankasalmi – tapahtumat