Miesten ykkössarjan lentopalloa Kuortaneen ja Sammon välillä Pielavedellä
Pielaveden Sampo ja Kuortane kohtaavat miesten 1-sarjan lentopallo-ottelussa Pielaveden liikuntahallilla sunnuntaina 4. lokakuuta kello 15.00.
Julkaistu 1.10.2026 klo 05.28

Pielaveden liikuntahallilla pelataan sunnuntaina miesten 1-sarjan lentopallo-ottelu, jossa kotijoukkue Pielaveden Sampo saa vastaansa Kuortaneen joukkueen. Ottelu alkaa kello 15.00 ja sen arvioitu kesto on noin kolme tuntia.
Tapahtuma on avoin yleisötilaisuus kaikille urheilun ystäville. Pielaveden kunnan tapahtumatietojen mukaan otteluun on kymmenen euron pääsymaksu.
Liikuntahalli toimii ottelun näyttämönä, ja paikan päällä on mahdollisuus seurata kansallisen tason lentopalloilua.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Pielavesi – tapahtumat.
Lähde: Pielavesi – tapahtumat
Lue myös
- Kauhava on maakunnan kärjessä maatalouden investointihalukkuudessa · 14.9.2026
- Kuortaneen S-market uudistuu – myymäläremontti valmistuu jouluksi · 11.9.2026
- Tie 66 kaventuu tietyön vuoksi Kuortaneella – liikennevalot käyttöön Ruonan kohdalla · 16.8.2026
- Tietyö haittaa liikennettä tiellä 711 Kuortaneen ja Alajärven välillä · 16.8.2026
- Vantaan Myyrmäessä pelataan amerikkalaisen jalkapallon EM-kullasta – Suomen leiriryhmä on valittu · 6.8.2026
- Tietyö haittaa liikennettä kantatiellä 66 Kuortaneella elokuussa 2026 · 1.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Lentopallo-ottelu · Pielavesi – tapahtumat