Muistikahvila kokoontuu Teuvalla – ohjelmassa jumppaa ja yhdessäoloa
Teuvalla järjestettävässä muistikahvilassa on luvassa liikuntaa, kahvittelua ja yhteistä tekemistä kaikenkuntoisille osallistujille.
Julkaistu 20.8.2026 klo 06.38

Tapahtuma alkaa Kaisan ohjaamalla jumpalla, jonka jälkeen osallistujat voivat jäädä viettämään aikaa kahvilaan. Tapaamisen aikana juodaan kahvit, keskustellaan ja tehdään vaihtelevia aivoterveellisiä tehtäviä tai pelataan yhdessä.
Tilaisuus on suunniteltu matalan kynnyksen kohtaamispaikaksi, joka soveltuu myös sairastuneille. Toiminnassa painotetaan osallistumista ja yhteisöllisyyttä.
Teuvalla järjestettävän tapahtuman tarkka osoite tai kellonaika eivät käy ilmi tapahtumakuvauksesta.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Teuva – tapahtumat.
Lähde: Teuva – tapahtumat
Lue myös
- Lehtiharjun sairaalan muistoja kerätään Teuvalla – Sairaalamuseo etsii tietoa ja esineitä · 19.10.2026
- Alakoululaisten Halloween-ilta Teuvalla lokakuun lopussa · 15.10.2026
- FotoNisulan arkistojen aarteita esillä Teuvan nuorisoseuralla · 15.10.2026
- Teuvan nuorisoseuralla nähdään paikallista historiaa FotoNisulan valokuvanäyttelyssä · 15.10.2026
- Teuvan itsenäisyyspäivää juhlistetaan jumalanpalveluksella ja yhteisellä juhlahetkellä · 15.10.2026
- Late Lammas saapuu ennakkoesityksenä Teuvan Kino-Kuvaan lokakuussa · 1.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Muistikahvila/Teuva · Teuva – tapahtumat