Nakkilan liikuntakeskuksessa alkaa soveltavan liikunnan ryhmä syyskuussa
Nakkilan liikuntakeskuksessa käynnistyy keskiviikkona 16. syyskuuta soveltavan ja esteettömän liikunnan ryhmä, joka tarjoaa monipuolisia lajikokeiluja loppuvuoden ajan.
Julkaistu 10.9.2026 klo 05.19

Liikuntaryhmä kokoontuu Nakkilan liikuntakeskuksen toisessa kerroksessa osoitteessa Kuntopolku. Tapaamiset ovat keskiviikkoisin kello 16.45–17.45. Ryhmä on suunniteltu erityisesti apuvälineen kanssa liikkuville, ja osallistujat voivat ottaa mukaan oman avustajan tai läheisen.
Syksyn ohjelmassa on vaihtuvia teemoja, kuten istumalentopalloa, soveltavaa sählyä, salikeilailua, bocciaa ja tuolitanssia. Ohjauksesta vastaa fysioterapeutti Terhi Männistö Nakkilan Fysiotallista. Toiminta on maksullista, ja osallistumisesta voi maksaa joko neljän euron kertamaksun tai 20 euron kausimaksun.
Neuro Satakunta ry:n järjestämä ryhmä kokoontuu marraskuun puoliväliin saakka, jolloin kausi päätetään toivekerralla ja suosikkilajien kertaamisella.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Nakkila – tapahtumat.
Lähde: Nakkila – tapahtumat
Lue myös
- Nakkilan vanhustenviikko tarjoaa yhteislaulua, liikuntaa ja terveysneuvontaa · 28.9.2026
- Nakkilan vanhustenviikko tuo terveyspalveluita, liikuntaa ja yhteislaulua lokakuun alussa · 28.9.2026
- Nakkilan vanhustenviikko tuo yhteislaulua, liikuntaa ja tarinoita eri puolille kuntaa · 28.9.2026
- Nakkilan vanhustenviikko tuo terveyspalveluita, liikuntaa ja yhteislaulua eri puolille kuntaa · 28.9.2026
- Nakkilan vanhustenviikko tarjoaa yhteislaulua, terveyspalveluita ja novellihetkiä · 28.9.2026
- Nakkilan vanhustenviikko tarjoaa terveyspalveluita, liikuntaa ja yhteislaulua · 28.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Soveltava ja esteetön liikuntaryhmä Nakkilan liikuntakeskuksella · Nakkila – tapahtumat