Nakkilan liikuntakeskuksessa alkaa soveltavan liikunnan syyskausi
Nakkilan liikuntakeskuksessa järjestetään syksyn aikana soveltavan ja esteettömän liikunnan ryhmä, joka kokoontuu keskiviikkoisin 16. syyskuuta alkaen.
Julkaistu 10.9.2026 klo 05.20

Liikuntaryhmä kokoontuu Nakkilan liikuntakeskuksen toisessa kerroksessa osoitteessa Kuntopolku. Tunnit pidetään keskiviikkoisin kello 16.45–17.45. Ohjelmassa on vaihtuvia lajeja, kuten istumalentopalloa, soveltavaa sählyä, salikeilailua, bocciaa, soveltavaa nyrkkeilyä sekä tuolitanssia. Syyskausi huipentuu marraskuun puolivälissä järjestettävään toivekertaan.
Toiminta on suunniteltu erityisesti apuvälineen kanssa liikkuville, ja osallistujilla on mahdollisuus ottaa mukaan oma avustaja tai läheinen. Ryhmän ohjaajana toimii fysioterapeutti Terhi Männistö Nakkilan Fysiotallista.
Järjestäjän ilmoittama osallistumismaksu on joko neljä euroa kerralta tai 20 euroa koko syyskaudelta. Lisätietoja toiminnasta antaa Neuro Satakunta ry.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Nakkila – tapahtumat.
Lähde: Nakkila – tapahtumat
Lue myös
- Nakkilan seniorien aivojumppakerho kokoontuu muistiharjoitusten pariin · 10.9.2026
- Nakkilan seniorit kokoontuvat kuntosalille maanantaisin · 10.9.2026
- Nakkilan seniorit kokoontuvat kuntosalille maanantaisin · 10.9.2026
- Nakkilan seniorien kirjallisuuskerho kokoontuu valitsemaan uutta luettavaa · 10.9.2026
- Nakkilan seniorien kirjallisuuskerho kokoontuu valitsemaan uutta luettavaa · 10.9.2026
- Nakkilan seniorien kirjallisuuskerho kokoontuu valitsemaan uutta luettavaa · 10.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Soveltava ja esteetön liikuntaryhmä Nakkilan liikuntakeskuksella · Nakkila – tapahtumat