Pauli Hanhiniemi tähdittää Pihlajaveden venetsialaisia Keuruulla
Pihlajaveden nuorisoseurantalolla juhlitaan kesäkauden päätöstä musiikin ja karaoken merkeissä. Tapahtuman pääesiintyjänä nähdään Pauli Hanhiniemi & Ville Rauhala M.A.D.
Julkaistu 20.8.2026 klo 05.40

Keuruun Pihlajavedellä järjestettävän venetsialaisillan tähtivierasduo esittää kappaleita Hanhiniemen pitkän uran varrelta, mukaan lukien Kolmannen naisen, Perunateatterin ja Hehkumon tuotantoa. Kokoonpanossa yhdistyvät kitara, kontrabasso ja kaksiääninen laulu.
Ilta alkaa kello 18.30 ovien ja baarin avautumisella. Musiikista vastaa myös suomirockin klassikoita ja unohdettuja helmiä soittava Q-Quintet, joka esiintyy sekä illan aluksi kello 19.00 että uudelleen kello 22.00 alkavassa K-18-osiossa. Juhlat huipentuvat karaokella kioski Kesäpihlajassa Tapani Lintulan isännöimänä.
Tapahtumapaikkana toimii Pihlajaveden nuorisoseurantalo, ja järjestelyistä vastaa Pihlajaveden Nuorisoseura.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Keuruu – tapahtumat.
Lähde: Keuruu – tapahtumat
Lue myös
- Raili Vesakarin juhlanäyttely avautuu syyskuussa · 20.8.2026
- Raili Vesakarin juhlanäyttely avautuu syyskuussa Keuruulla · 20.8.2026
- Keuruun Helluntaiseurakunta juhlistaa 80-vuotista taivaltaan Juhla Duuristi -konsertilla · 20.8.2026
- Raili Vesakarin juhlanäyttely nähdään syksyllä 2026 · 20.8.2026
- Raili Vesakarin juhlanäyttely avautuu syyskuussa Keuruulla · 20.8.2026
- Raili Vesakarin juhlanäyttely nähdään syys-lokakuussa · 20.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Pihlajaveden NS:n Venetsialaiset · Keuruu – tapahtumat