Pyhärannan nuorisovaltuusto aktivoi viestintänsä ja hankkii omat hupparit
Pyhärannan nuorisovaltuusto on päättänyt ottaa sosiaalisen median tilinsä aktiiviseen käyttöön ja valmistelee yhteisten hupparien hankintaa.
Julkaistu 10.10.2026 klo 05.30

Nuorisovaltuusto keskusteli kokouksessaan Instagram-tilinsä käytöstä. Jotta viestintä olisi jatkossa sujuvampaa, tilin salasana päivitettiin ja tili lisättiin kaikkien jäsenten puhelimiin. Tavoitteena on lisätä nuorisovaltuuston näkyvyyttä kunnan nuorten keskuudessa.
Kokouksessa käsiteltiin myös nuorisovaltuuston omia huppareita, jotka ovat tulossa jäsenten käyttöön. Hupparihankinnalla pyritään vahvistamaan nuorisovaltuuston tunnistettavuutta ja yhteishenkeä.
Seuraavan kokouksen ajankohta päätettiin sopia myöhemmin tarpeen mukaan. Lisätietoja nuorisovaltuuston päätöksistä voi lukea osoitteesta: https://pyharanta.tweb.fi/ktwebscr/pk_asil_tweb.htm?bid=2787
Lähde: Pyhärantan Nuorisovaltuusto pöytäkirja 9.10.2026.
Lue myös
- Pyhärannassa yhdistetään itsenäisyyspäivän juhla ja ikäihmisten päivätoiminta · 24.9.2026
- Pyhärannan vanhusneuvosto vaatii selvitystä tukirahaston toiminnasta · 22.9.2026
- Maarit Niemi Pyhärannan liikenneturvallisuustyöryhmään · 9.9.2026
- Ikäihmisten päivätoiminnassa vierailee asiantuntija Kaukan kyläkodilla · 20.8.2026
- Uudenkaupungin Laulu-Veikot esiintyvät Pyhärannan Ikäjuhlassa · 20.8.2026
- Seurakunnan palvelupäivä kokoaa yhteen Pyhärannassa · 20.8.2026
Keskustelu
Ladataan…