Sysmän Luoviksessa järjestetään rentouttava äänikylpy lokakuussa
Sysmäläinen Luovis isännöi torstaina 24. lokakuuta Äänien kylpy – rauhaisa polku -tapahtumaa, jossa rentoudutaan erilaisten soittimien luomassa äänimaailmassa.
Julkaistu 22.10.2026 klo 05.35
Tapahtuma järjestetään Sysmän keskustassa sijaitsevassa Luoviksessa, osoitteessa Sysmäntie 38. Äänikylpy alkaa kello 16.00 ja sen kesto on noin 66 minuuttia. Tilaisuuden ohjaajana toimii energia- ja äänihoitaja Laura Onninen.
Äänien kylvyssä hyödynnetään muun muassa äänimaljoja, valorumpua sekä erilaisia helistimiä ja kilistimiä. Osallistujat voivat ottaa äänimaailman vastaan itselleen sopivimmalla tavalla joko maaten, istuen tai vaikkapa taiteillen. Tapahtuman tavoitteena on tarjota osallistujille rauhoittava hetki ja tukea luonnollista tasapainoa.
Tilaisuus on maksullinen, ja osallistumismaksu on 20 euroa. Järjestäjänä toimii Luovuuksia Oy. Tapahtumaan on ennakkoilmoittautuminen sähköpostitse viimeistään vuorokautta ennen hoidon alkua.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Sysmä – tapahtumat.
Lähde: Sysmä – tapahtumat
Lue myös
- Sysmän Kamarikuoro esiintyy kahvikonsertissa Nuotta-salissa lokakuun lopussa · 22.10.2026
- Sysmän Luoviksella järjestetään hoitava meditaatiohetki lokakuun lopussa · 22.10.2026
- Sysmässä leikitään aikuisten kesken: Luoviksessa järjestetään Höpö Höpö -liikuntaa · 22.10.2026
- Anni ja Tatu Backin Yhdeksi-äänimatka Sysmän Luoviksessa lokakuun lopulla · 22.10.2026
- Kulttuurifoorumin etäkatsomo kokoaa kulttuurin ja matkailun ystävät Sysmän Luovikseen · 19.10.2026
- Salibandyn Suomen Cupin neljännesvälierä Sysmässä: BB-88 kohtaa SB-Pron · 15.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Äänien kylpy – rauhaisa polku · Sysmä – tapahtumat