Sysmän yrittäjät kokoontuvat aamukahville Hotelli-Ravintola Uotiin lokakuun lopulla
Sysmän kunta kutsuu paikalliset yrittäjät verkostoitumaan ja kuulemaan ajankohtaisia asioita aamukahvien merkeissä keskiviikkona 28. lokakuuta.
Julkaistu 1.10.2026 klo 05.33
Yrittäjien aamukahvitilaisuus järjestetään Hotelli-Ravintola Uotissa, joka sijaitsee osoitteessa Keskustie 1. Tilaisuus alkaa kello 9.00 ja päättyy kello 10.30.
Sysmän kunnan järjestämässä tapaamisessa on tavoitteena vaihtaa kuulumisia muiden paikallisten toimijoiden kanssa ja verkostoitua vapaamuotoisesti. Aamun aikana käydään läpi myös yrittäjiä koskettavia ajankohtaisia aiheita.
Tilaisuus tarjoaa matalan kynnyksen kohtaamispaikan kaikille paikkakunnan yrittäjyydestä kiinnostuneille ja toiminnassa jo mukana oleville.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Sysmä – tapahtumat.
Lähde: Sysmä – tapahtumat
Lue myös
- Sysmän Kamarikuoro esiintyy kahvikonsertissa Nuotta-salissa lokakuun lopussa · 22.10.2026
- Sysmän Luoviksella järjestetään hoitava meditaatiohetki lokakuun lopussa · 22.10.2026
- Sysmässä leikitään aikuisten kesken: Luoviksessa järjestetään Höpö Höpö -liikuntaa · 22.10.2026
- Anni ja Tatu Backin Yhdeksi-äänimatka Sysmän Luoviksessa lokakuun lopulla · 22.10.2026
- Sysmän Luoviksessa järjestetään rentouttava äänikylpy lokakuussa · 22.10.2026
- Kulttuurifoorumin etäkatsomo kokoaa kulttuurin ja matkailun ystävät Sysmän Luovikseen · 19.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Yrittäjien aamukahvit · Sysmä – tapahtumat