Talvivaatteiden kirpputori ja lähiruokaa Kylätalo Ilossa Lapinjärvellä
Lapinjärven Kylätalo Ilossa järjestetään kirpputoritapahtuma, jossa on tarjolla talvivaatteita, käsitöitä ja paikallisia elintarvikkeita.
Julkaistu 22.10.2026 klo 05.19

Tapahtuma keskittyy erityisesti talvivaatteiden ja -varusteiden kierrätykseen, mutta myynnissä on myös muuta tavaraa vanhoista löydöistä syksyn satoon. Paikalla on erillinen ilmaispöytä, johon voi jättää tarpeettomia tavaroita kiertoon tai tehdä maksuttomia löytöjä.
Kylätalo Ilo sijaitsee osoitteessa Lapinjärventie 23, ja osa tapahtumasta sijoittuu myös torille. Samassa yhteydessä palvelevat Café Ilo leivonnaisineen sekä kyläkauppa, jonka valikoimissa on muun muassa porlomlaisia juustoja, paikallisia jauhoja, hunajaa ja mehuja. Myös kotimaisia käsityötuotteita myyvä Ullakko-puoti on avoinna.
Järjestelyistä vastaa Kylätalo Ilo. Tapahtuman tarkkaa päivämäärää tai kellonaikaa ei ole mainittu Lapinjärven kunnan tiedoissa.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Lapinjärvi – tapahtumat.
Lähde: Lapinjärvi – tapahtumat
Lue myös
- Lapinjärvellä suunnistetaan torstaina – kaikille avoin pistesuunnistustapahtuma sopii myös aloittelijoille · 22.10.2026
- Lapinjärvellä suunnistetaan torstaina – rogaining-tapahtuma sopii myös aloittelijoille · 22.10.2026
- Suutari ja teroituspalvelut saapuvat Lapinjärven Kylätalo Ilolle lauantaina · 22.10.2026
- Suutari saapuu Lapinjärvelle lauantaina – teroituspalvelua ja avainten valmistusta Kylätalolla · 22.10.2026
- Kylätalo Ilolla järjestetään talvivaatekirppis ja lähiruokatori Lapinjärvellä · 22.10.2026
- Liikennehäiriö valtatiellä 6 Lapinjärven ja Kouvolan välillä · 20.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Loppis med vinterkläder o dyl. · Lapinjärvi – tapahtumat