Tie 25 suljetaan liikenteeltä Hyvinkäällä syyskuussa 2026
Hangon ja Mäntsälän välinen tie 25 suljetaan tietyön vuoksi Hyvinkään sisääntulon kohdalla syyskuun 10. ja 11. päivän välisenä aikana. Liikenne ohjataan työn ajaksi kiertoreitille.
Julkaistu 10.9.2026 klo 18.00

Fintrafficin liikennedatan mukaan tie 25 katkaistaan liikenteeltä Hyvinkään kohdalla noin 1,2 kilometrin matkalta. Työmaa sijaitsee Hyvinkään sisääntulon ja Jokelantien liittymän välisellä osuudella.
Tietyö alkaa torstaina 10. syyskuuta 2026 ja sen on arvioitu päättyvän seuraavana päivänä. Katkon aikana tieosuus on suljettu, ja liikenne ohjataan kiertoreitille.
Autoilijoiden kannattaa varautua viivästyksiin ja seurata opasteita Jokelantien liittymän läheisyydessä. Kiertotie on järjestetty hyödyntämällä muuta tieverkkoa suljetun osuuden ohittamiseksi.
Lähde: Fintraffic / Digitraffic
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Fintraffic / Digitraffic (liikenne).
Lue myös
- Liikennetiedote tielle 25 Hyvinkäällä syyskuussa 2026 · 10.9.2026
- Hyvinkään museokeskus Taikaan rakentuu jurakautinen metsä syksyllä 2026 · 8.9.2026
- Rauhalan risteyssilta suljetaan ajoneuvoliikenteeltä syyskuussa – peruskorjaus alkaa Hyvinkäällä · 7.9.2026
- Hyvinkääläisten kausirokotukset alkavat – ajanvaraus aukeaa syyskuun lopulla · 7.9.2026
- Hyvinkään sote-keskukseen avattiin kaikille avoin itsemittausasema · 7.9.2026
- Nopontielle liikennerajoituksia Hyvinkäällä syksyllä 2026 · 6.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Tie 25, Hyvinkää. Tietyö. · Fintraffic / Digitraffic (liikenne)