Vampulan kirjastossa keskustellaan Juha Vikatmaan elämäkerrasta lokakuun lopulla
Huittisten kirjastopalvelut järjestää lukupiirin Vampulan kirjastossa torstaina 29. lokakuuta kello 13.00.
Julkaistu 17.9.2026 klo 05.04

Lukupiirissä syvennytään Riku Keski-Rauskan kirjoittamaan teokseen Kasvonsa peittänyt mies: Juha Vikatmaan elämä. Vuonna 2024 ilmestynyt elämäkerta valottaa tunnetun poliitikon elämänvaiheita.
Tapahtumaan voi osallistua, vaikka ei olisi ehtinyt lukea kirjaa kokonaan. Teosta on saatavilla lainaksi Huittisten kirjastoista noin kuukautta ennen kokoontumista, ja sen voi myös varata kirjastojärjestelmän kautta noudettavaksi haluamastaan toimipisteestä.
Keskustelutilaisuus tarjoaa paikallisille lukemisen ystäville mahdollisuuden vaihtaa ajatuksia kirjallisuudesta ja historiasta vapaamuotoisessa ympäristössä Vampulan kirjaston tiloissa.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Huittinen – tapahtumat.
Lähde: Huittinen – tapahtumat
Lue myös
- Mimmin satuhetket alkavat – syksyn ensimmäinen tuokio syyskuussa · 17.9.2026
- Lluja ja LäKi kohtaavat jääkiekon 3. divisioonan ottelussa Huittisissa · 17.9.2026
- U13-jääkiekkoa Huittisten jäähallissa: Luja kohtaa Luvian Kiekon · 17.9.2026
- Vampulan kirjastossa keskustellaan Claire Keeganin Kasvatti-teoksesta · 17.9.2026
- Kuluttajaliitto opastaa verkkohuijausten tunnistamiseen Huittisten kirjastoissa · 17.9.2026
- Kuluttajaliitto opastaa verkkohuijausten tunnistamiseen Huittisten kirjastoissa · 17.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Lukupiiri Vampulan kirjastossa · Huittinen – tapahtumat