Venekosken kesäteatterilta starttaa maanantaisin leppoisa lenkkiporukka
Hankasalmen Venekoskella järjestetään maanantaisin kaikille avoimia, vertaisohjattuja lenkkeilyhetkiä yhteisessä seurassa.
Julkaistu 3.9.2026 klo 05.02

Venekosken lenkkiporukka kokoontuu maanantaisin kello 12.00–13.00. Lähtöpaikkana toimii Venekosken kesäteatteri. Ryhmässä ulkoillaan yhdessä iloisessa seurassa, ja toiminta on vertaisohjattua.
Lenkkeilyryhmät on suunnattu kaikille yhteisestä ulkoilusta kiinnostuneille. Toiminta jatkuu toistaiseksi niin kauan kuin sääolosuhteet sallivat ja osallistujia riittää.
Osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista, vaan mukaan voi liittyä saapumalla paikalle lähtöaikaan. Hankasalmen kunnan tiedotteen mukaan vastaavaa toimintaa järjestetään myös Ristimäen kylätalolta käsin tiistaisin.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Hankasalmi – tapahtumat.
Lähde: Hankasalmi – tapahtumat
Lue myös
- Hallan tuvalla vietetään perinteistä leipäpäivää kekrin hengessä · 22.10.2026
- Iskelmäorkesteri Taikakuu esiintyy Revontulen tanssi-illassa · 22.10.2026
- Iskelmätulokas Oskar Lehtinen ja Kajo-orkesteri esiintyvät Revontulessa · 22.10.2026
- DJ Oku Luukkainen tuo ysäritunnelman Hankasalmen Revontuleen · 22.10.2026
- Helku ry järjestää jamit Pannunkuiskauksessa · 22.10.2026
- Hankasalmella järjestetään seurakuntavaalipaneeli · 22.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Leppoisa lenkkiporukka – Venekoski · Hankasalmi – tapahtumat