Venekosken kesäteatterilta starttaa maanantaisin leppoisa lenkkiporukka
Hankasalmen Venekoskella järjestetään maanantaisin kaikille avoimia, vertaisohjattuja lenkkeilyhetkiä, joissa ulkoillaan yhdessä ryhmän kanssa.
Julkaistu 7.9.2026 klo 05.02

Yhteislenkit alkavat Venekosken kesäteatterilta maanantaisin kello 12.00. Noin tunnin mittaisissa tapaamisissa liikutaan ulkoilmassa iloisessa seurassa ja vertaisohjaajan johdolla.
Toiminta on matalan kynnyksen ulkoilua, johon ei tarvitse ilmoittautua ennakkoon. Osallistujat voivat vain saapua paikalle lähtöpisteeseen ilmoitettuna ajankohtana.
Hankasalmen kunnan tiedotteen mukaan lenkkiryhmiä järjestetään toistaiseksi niin kauan kuin sääolosuhteet sallivat ja osallistujia riittää. Vastaavaa toimintaa järjestetään viikoittain myös Ristimäen kylätalolta käsin.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Hankasalmi – tapahtumat.
Lähde: Hankasalmi – tapahtumat
Lue myös
- Eija Kantola ja Omega-orkesteri esiintyvät Hankasalmen Revontulessa · 1.10.2026
- Iskelmäyhtye Taikakuu saapuu tanssittamaan Hankasalmen Revontuleen lokakuussa · 1.10.2026
- Iskelmäyhtye Finlanders esiintyy Revontulessa lokakuun lopussa · 1.10.2026
- Iskelmätulokas Oskar Lehtinen ja Kajo-orkesteri esiintyvät Revontulessa marraskuussa · 1.10.2026
- Tomi Markkola ja Kipinä-orkesteri esiintyvät Revontulessa marraskuussa · 1.10.2026
- DJ Oku Luukkainen tuo ysäritunnelman Hankasalmen Revontuleen marraskuussa · 1.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Leppoisa lenkkiporukka – Venekoski · Hankasalmi – tapahtumat