Vesannon Valolla 65+ -ryhmän syksy käynnistyy laavulla
Vesantolaisille ikäihmisille suunnattu Valolla 65+ -ryhmä aloittaa syyskautensa torstaina 3. syyskuuta liikuntahallin laavulla.
Julkaistu 27.8.2026 klo 05.40

Ryhmän syksyn ensimmäinen kokoontuminen järjestetään Vesannon liikuntahallin takana sijaitsevalla laavulla kello 14.00. Tilaisuudessa on tarjolla kahvia, ja osallistujia kannustetaan ottamaan mukaan oma kuksa.
Toiminta on suunnattu yli 65-vuotiaille kuntalaisille. Ryhmään voi tulla tutustumaan matalalla kynnyksellä, sillä osallistuminen ei vaadi sitoutumista. Mukaan voi tulla silloin, kun aikataulu ja päivän aihe sopivat itselle.
Lisätietoja ryhmän toiminnasta antaa Taina Manninen. Halukkailla on mahdollisuus liittyä myös ryhmän yhteiseen WhatsApp-viestiryhmään, jossa jaetaan ajankohtaista informaatiota tapaamisista.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Vesanto – tapahtumat.
Lähde: Vesanto – tapahtumat
Lue myös
- Vesannon-Tervon Sydänyhdistyksen kerho kokoontuu Kirjastokammarissa · 22.10.2026
- Vesannon kirjastossa tarjotaan maksutonta palveluohjausta marraskuussa · 22.10.2026
- Toimittaja Maarit Tastula vierailee Vesannon Kirjastokammarissa · 22.10.2026
- Vesannon Valossa neulotaan ja seurustellaan parillisten viikkojen maanantaisin · 15.10.2026
- Vesannon Valossa neulotaan ja seurustellaan maanantaisin · 15.10.2026
- Käsityöharrastajat kokoontuvat Vesannon Valossa maanantaisin · 15.10.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Valolla 65+ -ryhmän syksy alkaa · Vesanto – tapahtumat