Kirjailija Mika Nikkilä vierailee Vesannon kirjastossa kertomassa rajatiedosta
Rajatiedon tutkija ja kirjailija Mika Nikkilä saapuu Vesannolle kertomaan henkimaailmasta ja uusimmasta teoksestaan.
Julkaistu 27.8.2026 klo 05.41

Vesannon kirjasto järjestää tilaisuuden, jossa Mika Nikkilä valottaa rajatiedon ja henkimaailman teemoja kokemusten sekä tutkimusten kautta. Nikkilän uusin kirja, lokakuussa 2025 ilmestynyt Kuolleiden jäljillä, on keskeisessä roolissa illan aihepiirissä.
Tilaisuus pidetään Kirjastokammarissa. Koska tapahtuma sijoittuu ilta-aikaan, kulku tilaan tapahtuu poikkeuksellisesti takaoven kautta. Vesannon kunnan tiedotteen mukaan tilaisuuteen on vapaa pääsy.
Paikalliset asukkaat ja aiheesta kiinnostuneet ovat tervetulleita kuuntelemaan ja muodostamaan oman näkemyksensä esitetyistä tarinoista ja tutkimuksista.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Vesanto – tapahtumat.
Lähde: Vesanto – tapahtumat
Lue myös
- Hannu Lampinen luennoi ajoneuvohistoriasta Vesannon Kirjastokammarissa · 27.8.2026
- Vesannon Valossa kokoonnutaan käsitöiden äärelle maanantaisin · 27.8.2026
- Vesannon Valossa kokoonnutaan käsitöiden äärelle maanantaisin · 27.8.2026
- Vesannon Valossa neulotaan ja seurustellaan maanantaisin · 27.8.2026
- Kansantansseja Asin lavalla sunnuntaina · 27.8.2026
- Yölintu ja Marjo Tolonen Duo nousevat Vesantohallin lavalle lokakuussa · 27.8.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Kirjailija, rajatiedon tutkija Mika Nikkilä Kirjastokammarissa · Vesanto – tapahtumat