Nuorten ryhmä vierailee The Mystery of Banksy -näyttelyssä Turussa
Työllisyyspalveluiden nuorten ryhmä tekee retken Turkuun tiistaina 1. syyskuuta tutustuakseen The Mystery of Banksy -näyttelyyn.
Julkaistu 27.8.2026 klo 05.23

Työllisyyspalveluiden järjestämä retki on suunnattu nuorille, jotka haluavat viettää aikaa yhdessä, saada vertaistukea ja kokeilla uusia asioita. Ryhmätoiminta on luonteeltaan rentoa, ja siihen kuuluu tyypillisesti yhteistä oleskelua kahvittelun ja pienen purtavan äärellä.
Näyttelyvierailu toteutuu tiistaina 1. syyskuuta. Retki on osa laajempaa nuorten ryhmätoimintaa, johon voi yleensä osallistua matalalla kynnyksellä ilman ennakkoilmoittautumista. Tälle nimenomaiselle Turun-vierailulle tulee kuitenkin ilmoittautua ennakkoon viimeistään 26. elokuuta.
Ilmoittautumiset otetaan vastaan puhelimitse numeroon 040 579 2438.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Lieto – tapahtumat.
Lähde: Lieto – tapahtumat
Lue myös
- Potilastietojärjestelmän häiriö viivästyttää kirjauksia Varsinais-Suomessa · 18.9.2026
- Hesburger laajentaa Italiaan lokakuussa · 18.9.2026
- Logomon loppuvuosi täyttyy tähtiesiintyjistä – pikkujoulukausi huipentuu suosikkiartistien iltoihin · 18.9.2026
- Turun alamaailma palaa ruutuihin – uusi Vares-sarja käynnistyy lokakuussa · 18.9.2026
- Turkulaisnuorten lukioarki ja vanhojentanssit pääosassa uudessa nuortenromaanissa · 17.9.2026
- Tora Wallin väitöstilaisuus pohjoismaisesta folkloristiikasta Turussa lokakuussa · 17.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Nuorten ryhmä · Lieto – tapahtumat