Lapsi–vanhempi-joogassa rauhoitutaan tarinoiden äärellä
Heinolaan on luvassa lapsille ja vanhemmille suunnattu yhteinen joogahetki, jossa keskitytään läsnäoloon ja helppoihin harjoituksiin.
Julkaistu 27.8.2026 klo 05.02

Lapsi–vanhempi-joogassa harjoitellaan rauhoittumista ja keskittymistä teematarinan siivittämänä. Tunnilla tehdään helppoja jooga-asentoja ja leikkejä yhdessä oman parin kanssa. Harjoitus on suunniteltu erityisesti 3–8-vuotiaille lapsille ja heidän vanhemmilleen.
Toiminta on pienimuotoista, sillä mukaan mahtuu kerrallaan kahdeksan parivaljakkoa. Tapahtumassa korostuu kiireetön yhdessäolo ja leppoisa tunnelma.
Järjestäjä muistuttaa, että tunti kannattaa varata ajoissa pienen ryhmäkoon vuoksi. Tarkemmat tiedot ja ilmoittautumisohjeet löytyvät järjestäjän verkkosivuilta. Ilmoittautuminen tunnille päättyy 12 tuntia ennen sen alkua.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Heinola – tapahtumat.
Lähde: Heinola – tapahtumat
Lue myös
- Heinolan 250-vuotisjuhlaa juhlistetaan lukumaratonilla WPK-talolla · 17.9.2026
- Päijät-Hämeen hyvinvointialue suunnittelee yt-neuvotteluja – tavoitteena lähes 180 henkilötyövuoden vähennykset · 14.9.2026
- Marianne Faithfull -dokumentti Broken English nähdään Heinolan elokuvakerhossa · 14.9.2026
- Jyrängön nykyhetkeä ja tulevaisuutta pohditaan asukasillassa marraskuussa · 14.9.2026
- Tytöille suunnattu maksuton luistelu- ja ringettekurssi alkaa Heinolassa · 14.9.2026
- Karjalaiset Iltamat tuovat Erkki Liikasen ja kansantanssia Heinolan lukiolle · 14.9.2026
Keskustelu
Ladataan…
Lähteet
- 1.Lapsi/vanhempi-jooga · Heinola – tapahtumat